Szeretnéd formában tartani az egész tested? Nem mindegy, hogy csinálod! Haladj testrészről testrészre, hogy egyetlen pont se maradjon ki.
Agy: Ha szeretnéd csökkenteni a migrént és a kellemetlen fejfájást, kezdj el rendszeresen futni, kutatások szerint ugyanis ez a mozgásforma 40 százalékkal csökkenti a fejfájások mennyiségét és intenzitását – fuss hát el a fejfájás elől!
Szemek: Hogy sasszemű legyél, szokj rá a halra! A tengeri herkentyűk ugyanis gazdagok D-vitaminban, fehérjeépítő metioninben és betainben, melyek segítségével elkerülhetővé válik az időskori látásromlást és vakságot okozó szemfenéki meszesedés.
Fogak: A gyönyörű fogakért majszolj mazsolát. Ez az aszalt gyümölcs olyan vegyületeket tartalmaz, amelyek felveszik a harcot a fogszuvasodást és ínybetegségeket okozó baktériumokkal, így hozzájárulnak a szájüreg egészségéhez.
Mellek: Rágcsálj el minden nap 60 gramm dióbelet, hogy csökkentsd a mellrák kialakulásának kockázatát a csonthéjasban lévő fitoszterolok (növényi zsíradékok), antioxidánsok és omega-3 zsírsavak jótékony segítségével.
Szív: Állj fel a fotelből és szánj időt az edzésre, méghozzá azért, mert heti 5-ször 30 perc testmozgással erősíted a szíved és a keringési rendszered, ezzel 14 százalékkal csökkented a későbbi szívproblémák kialakulásának esélyét.
Törzs: Az erős has- és hátizmok segítik a jó tartást és hozzájárulnak a magabiztos megjelenéshez. Végezz rendszeresen haspréseket és felüléseket fitballon: az instabil eszköz segítségével nagyon hatékonyan erősítheted a hasad, a derekad és a hátad izmait.
Kezek: Kend be a kezedet fényvédő krémmel, mielőtt útnak indulsz a műkörmöshöz. A köröm alapanyagának megszilárdítására használt UV fény ugyanis ugyanúgy kiszárítja és károsítja a bőrt, mint a szolárium.
Fülek: Figyelj oda, milyen hangerővel hallgatod a zenét edzés közben, a túl hangos muzsika ugyanis könnyen halláskárosodást okozhat. Halkítsd le az mp3 lejátszódat, főleg, ha szabadban edzel, hogy halld a környezet zajait.
Hát felső része: Dolgoztasd meg a széles hátizmodat és a nagy rombuszizmodat úgy, hogy súlyzót fogsz a kezedbe, és a derékszögben behajlított karjaidat összezárod a mellkasod előtt, majd kinyitod.
Agy: Élj oxigéndúsan! Légy aktív, sportolj, táplálkozz egészségesen és felejtsd el a cigarettát. Ezzel csökkentheted az olyan krónikus betegségek kialakulásának esélyét, mint a cukorbetegség, a depresszió, és az Alzheimer kór.
Tüdő: Ellenőrizd a C- és E-vitamin beviteledet. Fogyassz vitaminokban gazdag brokkolit, spenótot, citrusféléket, paradicsomot, kivit és mangót, hogy védd a tüdődet a szennyezett levegő káros hatásától, és megelőzhesd a tüdőkapacitás romlását.
Hát alsó része: Masszíroztass rendszeresen! Nem csak kellemes, de enyhíti a hátfájást és javítja a deréktáji mobilitást, valamint segít elkerülni a gyógyszeres kezelést is.
Csípő: Ha rendszeresen órákig a számítógép előtt ülsz mozdulatlanul, megterheled a csípőd, és összetorlódhatnak a derék- és medencetáji csigolyáid. Mozgasd át őket úgy, hogy leülsz a talajra, a talpaidat összeérinted, és igyekszel minél közelebb húzni őket a medencédhez úgy, hogy a térdeid a talajon maradjanak.
Bőr: Fogyassz karotinoidokban gazdag ételeket, például édesburgonyát és sárgarépát, hogy tápláld a bőröd, és egészséges színt biztosíts számára. A karotinoidok sárgás festékanyaga a bőr hámrétegében lerakódva közömbösíti a káros anyagokat, és véd a nap káros UV-sugaraitól is.
Popsi: Kezdd az edzést a feneket formáló kitöréssel és guggolással, így sokkal hatékonyabban dolgoztatod meg a farizmokat, mintha az edzés végén, fáradtan végeznéd ezeket a gyakorlatokat.
Vastagbél: Fogyassz hetente legalább háromszor valamilyen hüvelyest, például földimogyorót, zöldbabot, szójababot, zöldborsót. A bennük lévő rostok javítják az emésztést és tisztítják a bélfalat, így 33 százalékkal csökkentheted a vastagbél-daganatok kialakulásának esélyét.
Térd: Hogy elkerüld a térdsérüléseket és ízületi bántalmakat, fontos, hogy megerősítsd a térd körüli izmokat és a combizmokat – gyaloglás közben például végezz kitöréseket, de a rendszeres futás és kerékpározás is segíthet.
Láb: A talp-, lábujj- és bokaproblémák elkerülése érdekében körültekintően válassz sportcipőt, amely elég hosszú és széles ahhoz, hogy kényelmesen elférjen és mozoghasson benne a lábad, valamint a bokád is jól tartja.
Fotó: Pinterest
A cikk megjelent a Wellness magazinban.